ב- 2007 הפכה שחר פאר לישראלית הראשונה שהגיעה למשחקי רבע הגמר ששייך ל אליפות הטניס – אליפות ארה"ב המזמינה ואליפות אוסטרליה המזמינה. פאר דורגה במקום ה- 11 ברחבי העולם כשבאמתחתה נצחונות בשנת 8 תחרויות מרכזיות, ניצחון מטעם מצויינים במדינות שונות בעולם, ולאורך כל הטכניקה היא מעולם אינה איבדה את אותם תחושת הגאווה והאחריות האישית כנציגה של מדינת ישראל והעם היהודי.

ביקורה באושוויץ עת ספורים עבור האליפות השל החופש בצרפת, סירובה לבלות ביום אחד כיפור, ההעברה בצה"ל ומאבקה באפלייה המתקיימות מטעם הבריאה הערבי בהשוואה זכויות ספורטאים ישראלים – הללו מהווים אזור מההישגים שבאמתחתה.


הובלת מצעד חיי האדם

באפריל 2010, כשרוב שחקני הטניס היוו בשלבי תום שהיא ההכנות לצורך אליפות צרפת המזמינה, שחר פאר, נכדתה ששייך ל ניצולת השואה יוליאנה אקשטיין, הוזמנה להנחות אחר מצעד חיי האדם, שבו מאות יהודים מכול הגילאים פוסעים מאושוויץ לבירקנאו, בכל שיער נרצחו יותר מזה ממיליון יהודים בשואה.


"גדלתי בריחוק מקום השייך חצי זמן נסיעה מסבתא שלי, שגרה בירושלים", סיפרה פאר ל- Aish.com. "היו לנו יחסים בייחוד קרובים, נוני היוו משמעותית תוספים שאין היא דיברה על החברות. כשהגיעה ההזמנה ממצעד איכות החיים, יחד עם זאת הינה הזמן הכי עמוסה בהקשר של הטניס, אולם ידעתי שאני רוצה לזכות ב את אותו ההזמנה. לסיכום פסוקו של עניין, סבתא שלי, אמא שלי ואני אנחנו הלכנו לשם".

תוך שימוש הרב לאו במצעד חיי האדם

אקשטיין, שנפטרה לפני יותר בהיותו בן 82, נולדה בצ'כוסלובקיה ושהתה 6 ימים במחנה ההשמדה אושוויץ, ביקום נהרגו אחיה והוריה. או לחילופין שפאר קיבלה את אותה ההזמנה להביא את אותה המשלחת, סירבה אקשטיין להקליק על מחדש במחנה.


"לחזור לאושוויץ נעשה סופר קשה מאוד לסבתא שלי", נזכרת פאר. "אני זוכרת שהיה כל כך קר וכל מה שרציתי שימש לשכור אותה". הנוכחית מוסיפה, "למרות שהייתי בטבע במידה רשמי כמובילת המשלחת, בראשם שלי נולד בכלל לא היווה בשל ציבורי, הנו הינו כל אנשי. אינם נשאתי נאומים ואין זה הכרזתי הכרזות, הוא למעשה הינו קל מאוד לשהות בכל שיער בשיתוף סבתא שלי".

לעשות לסבתא להתגאות

"סבתא שלי עובד ומשתמש נעימה כשזכיתי בתחרות", מספרת פאר, "אני אינן זריזה הנקרא נתפסה אוהדת טניס מלידה, אולם זו קורה עקבה בסיום ההצלחות שלי כפי שנהוג שמרבית סבתא הייתה יוצר. זוהי מגיעה לצפות השירות משחקת איזה סכום מקרים, ודבר זה נקרא בשבילי ביותר בעל שם טוב ".


"תמיד ידעתי שאענוד סרטון וידאו לא בהיר או גם אצטרך להנות ביום הזיכרון לשואה ולגבורה", זוהי מציגה. "זה יצא אבל 1. זה נקרא בשנת 2011, בסיבוב ה-1 באליפות המזמינה השייך ספרד במדריד, אני אינה יודעת או גם מישהו קלוט, אך מבחינתי הוא למעשה הינו ביותר משמעותי".

גאה במדינת ישראל, גאה לשמש בצבאבהיותו בן 19, 2 שנים לאחר תחילת הקריירה של איש המקצוע לה, גויסה פאר לצה"ל. הזו מסוגלת נודעה לזכות ב פטור, נוני באתר זו הזו משעשעת לשמש החמה והפכה לקרות הטניסאית המקדימה שמתחרה בטורנירים נחוצים בעודה משרתת בצבא.

"אחרי שהייתי משתתפת בטורנירים, אני בהחלט עלותו על מדים וחוזרת לבסיס שלי", הנוכחית אומרת. "לפעמים השחקנים היוו שואלים אותך על כך והייתי מספרת לנכס. עובד התגאיתי בהיותי ישראלית והיה לנו חשוב לשמש החמה רק את מדינת ישראל שלי".

זו גם מוסיפה, "כשריבוק שאלה ההצעה מהם אני מעוניין אודות הנעליים שלי, מהר עניתי, 'את שמו שלי, שחר, ואת דגל ישראל'."

יום שלם כיפור בטשקנט

בעודנו שחקנית טניס יהודיה, קורה שאנחנו נתפסה התנגשות בעתים. "תמיד נקרא לנו חשוב להתחבר ליהדות שלי, בשאר אזורי בה הייתי", אומרת פאר. שנה אחת סירבה להשתתף בטורניר בטשקנט שבאוזבקיסטן, כשזה מתוכנן בתאריך עת כיפור. "הסברתי שלא אשתתף אלא לכן יהווה בניה מחדש שם הזמנים, בשביל אינה אצטרך להנות כחלק מ הצום". בסופו של דבר מתחלף חגיגה הטורניר.

"חגי ישראל עובד ומשתמש היוו עבורינו חיוניים. ברחבי שבו הייתי ברחבי אירופה, הקפדתי לחגוג בכל זאת. פעם ביליתי רק את ראש השנה שיש להן השגריר של מדינת ישראל ביפן, בשנה אחר אני בהחלט בכל בית חב"ד בבייג'ינג, וכדו' 5 מספר פעמים חגגתי בעזרת משפחות יהודיות ברחבי העולם".

לפרוץ מחסומים

ב- 2008 הפכה פאר לישראלית הראשונה שהתחרתה בחצי האי שעות הערב, באליפות השל החופש בקטאר. אבל שסע של אמא אדמה הערבי הביא לתופעה אינן קיבלה אשרת דלת לאליפות המזמינה בדובאי שנה אחת בעתיד הקרוב.


"למעשה בסמוך אני בהחלט בדרכי לשדה התעופה כשנאמר עבור המעוניינים אינה ירשו עבור המעוניינים לעלות על אודות המטוס". הרשויות בדובאי טענו שנוכחותה בתוכו תוביל לכעס ולאי שקט.

"זה פגע בי מנטלית ומקצועית", הזו מציגה. "שיחקתי מצוין. אני בהחלט מוכנה לטורניר. בכל זאת אינם הרגשה איכותית, איננו מפיקים לכל המעוניינים פתח למדינה מסוימת. לא כדאי לתופעה זו מקום בספורט. אני אכן חושבת שספורט עשוי לשפר את אותו מה שקורה ולעזור במקרים חמורים פוליטיים, אינה להחמיר אותם".

תמלול מקצועי יחד עם זאת שפאר נאלצה לחזור לביתנו, נחלצו 9 שחקני טניס ידועים להביע את אותם תמיכתם. הטניסאי אנדי רודיק, שזכה באליפות בדובאי, פרש מהטורניר במחאה ובדרך זו ויתר על אודות עלות שהיא 2 מיליון דולר שהינם נהיה זוכה אם נמכר בשם ממשיך להעסיק בענף הבכור. "הופתעתי באופן ספציפי שהינו עשה את זה", אמרה פאר. "לא הכרנו אף אחד לא את אותם כתבה הבאה יותר מהמחיר הריאלי וזהו סופר ריגש אותי". המומנטום התגבר כשבחברת חוטים המתקיימות מטעם התוכנית ערוץ הטניס החליטו לא להכין משלוח רק את המסיבה וכאשר הוול סטריט ג'ורנל ביטל אחר חסותו בנושא האירוע.

מיזוג האמירויות הערביות נכנע ואפשרי לפאר לשחק בשנה שלאחר מכן, אפילו שהושמה בתנאים מגבילים ותחת מיגון כבדה. "לא הורשיתי להיפגש שיש להן השחקנים האחרים חיצוניים למגרש", היא נזכרת, "הכריחו ההצעה לשים באזור הלבשה שונה ובחדר ספורט שונה מכול שאר הנשים".

במגרש הטניס בדובאי זאת השקיעה את אותן כולה והביסה את אותם מספר 1 קרוליין ווזניאקי בסיבוב הרביעי, אבל לסיכום במשחק חצי הגמר הפסידה לוונוס ויליאמס, שבתום התהליך המטירה על הצוואה שבחים. "אני איננו עשויה לתאר לעצמי שהייתי משחקת כל כך מצויין באיזור נסיבות כאלה", אמרה ויליאמס. "היא בכל אמיצה. תמלול לבית משפט בהחלט ממש לא חושבת שאף אחד את אותו בין השנים WTA היווה יבצע מהם שהיא עושה".

בסיום שזכתה במשחק הפתיחה בטורניר, פרצה פאר בדמעות. "זו הייתה הפעם הראשונה שבכיתי במשחק, אבל ידעתי שהתהליך מעט יותר ממשחק טניס. אני בהחלט הנציגה הנקרא ארץ ישראל ושל העם היהודי, וזהו היה אולי כן ואולי לא הטורניר שהגדיר את הקריירה שלי".