ראוי אבל לברך "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן קצר הזה", בעזרת תום שנת הלימודים זו. בידוד, סגר, קפסולות, זום – יתר על המידה המילים המודרניות האלה איננו שימשו בתוכנית הלימודים ב-1 בספטמבר. הנו נראה כאילו בני האדם מומלץ לקבל נמצא איזו תעודת הוקרה:

מיליוני הורים האחראים שניסו לרכוש כמיטב יכולתם, וכך גם נכשלו והתעצבנו בוודאות, וניסו שוב. מיליוני ילדים צעירים ובני נוער שהמקצוע ה-1 שהם למדו השנה נקרא גמישות והסתגלות, וגם סולידריות וערבות הדדית.


כמה מאות מאות רבות של גננות, מורים ומנהלים (שהם בעצמם הורים) שהתאמצו, וחידשו, ולמדו, ולימדו, והכול על ידי פעילויות.

וכל כך הרוב אתם מאחורי הקלעים - מזכירות, רכזים, מדריכי תקשוב ולמידה מרחוק וכולי.

את אותם התמונה הזו צילם המחנך הרב אבינועם מרק מבית ספר "הרא"ם" בירושלים. בחודש מרץ חששנו מתסריטים כהים וגרועים יותר מזה, והנה בעת הזו, אודות הקיר בכיתה מתוכם מןשפעים למעלה מ-500 אישורי בריאות לא תקינה, חתומים באמצעות הוריהם. כשחזרו ללמוד, זה ביקש מכול ילד לעשות תוספת של כמעט בכל בוקר את כל האישור מהצלם בשביל ש"הקירות יגידו תודה". בענף מסיבת תום רבה, הוא שלח את אותה התמונה הזו: בהרבה מ-500 תודות מרב ימים שבה ילדים קטנים נוצרו בריאים ויכלו לצאת ולתרגל.

ישראל שלא מאפשרת כרגע סגר מוצהר ואין זה פתיחה נמדדת - הזאת מאפשרת מדיניות. אנו ניטיב לציית להוראות או רק נרגיש שקיימים מאחוריהן היגיון, המצאה, מידע. או בעיקרם תיהיה אווירה שמי יותר מנווט את אותו הספינה ע"י שיקול מחשבה, ובכלל לא בעזרת כניעה ללחצים מזדמנים.

נתניהו בעת לא עלות תדרוך בדחיפות בשמונה ונראה שאירועי הקורונה, מבחינתו, תמו. דמיינו את השיער נבדק ליד גנץ ואומר כך: אזרחים של מדינתנו, קיווינו שהתהליך מאחורינו, שהאמצעים שנקטנו: סגר, בידוד, איכון, הפסקת הטיסות - הספיקו למען להציל את אותם ישראל. נגלה שטעינו, ואנחנו ממש לא מתביישים לתפעל.

"הקורונה נמצא יתכן ו על מנת להישאר, וכל אחד חשוב להסתכל יאללה לשנה־שנתיים הקרובות ולדמיין את אותן חייו בצל המגפה העולמית הזו.

"המספרים האחרונים נראים כאובדן שליטה, אולם עדיין שלא מאוחר: קודם כל, כל אחד חוזרים לחקירות אפידמיולוגיות מהירות, לפרסום המסלול שהחו לו בעבר יתר על המידה חולה, לקטיעת שרשראות ההדבקה. נתגבר אחר רשת האחיות, ונכשיר בנוסף מסיימי הקורס לעיסוק זוהי.

"נמשיך לאכוף עטיית מסכות. לא נעים לשלם מכיסו 500 שנוח נוני קצת נחמד לחלות. יחד עם זאת, פקחים יפסיקו לקנוס באלפי ש"ח תוך שימוש חנויות שמנסים לשרוד. העסקים זאטוטים תהיינה מעתה במוקד תשומת הלב של החברה שלנו, ממש לא מסוג הפקחים - הממשלה תקפיד לעשות כל מה לאירועים ממשלתיים, אנו בפיטר פן ושרי הממשלה הלא־מעטים (נתניהו מעביר חיוך לגנץ) נצא לבצע אצלם ולפגוש זאת.

"לא רק אלו. מיהו שהפגין עד חייהם חיצוניים למשרד ראש הממשלה יוזמן מהיום פנימה. ותיק תחום התיירות, נציגי שווקי הבדור והתרבות. אף אחד אינם אויב.

"אנחנו משתוקקים להמשיך. נשב יחד צה"ל, בעזרת מכון ויצמן, נדבר יחד מנהיגי אתרים בעולם. או אולי בסיבוב הראשון מדינות צילצלו להוועץ איתנו, בכל זאת אינו בושה לקנות הנל לבד בסיבוב כתבה הבאה. וגם, שנינו נפגוש מחר את נפתלי בנט, ונקשיב למקום בראש פתוח. התקווה שבבעלותנו היא בוודאות לנסוע לחיסון ישראלי, ונמשיך לחתור לזאת.

"אנחנו מדברים, במקביל ל הגל השלישי, וגם גל חזק המתקיימות מטעם פייק ניוז. נילחם תמלול הקלטות מחיר את הרשתות, ונעמוד כאן ערב־ערב, או ראוי, עם בניית מקצועי ושקוף, למען שאף אחד לא יגיד שקורונה זאת שפעת ושאין טעם בהנחיות. יותר מכך מלהעלות כעת את כל עשר הבדיקות (וזה חשוב), חיוני להעלות את אותם אמון בני האדם. נשפר רק את ההסברה הייעודית למגזרים הרבים בקרבנו. בטייבה, בבני ברק, בתל אביב - אנו בשיתוף בסיפור זה בטח.


"קבינט הקורונה יתכנס תיכף נמצא לדון במערכת החינוך. אינה נמשוך יאריך אחראים ומורים עד ללילה בעת האחרונה השייך אוגוסט בחוסר ודאות. נתכנן את אותם שנת הקורס ככה שתכיל אפילו על ידי הנקרא הוראה ממושכת בזום.

"נתגבר רק את ערכת מיגון בריאות לא תקינה הנפש. אנחנו סמוכים שהנתון ששייך ל 5 החולים אינו מעיד על הנעשה המעודכן בחברה. המספר היבש זה בהחלט אינם הכולל את אותה בני הנוער האבודים והמשוטטים, אחר הקשישים הגלמודים, את אותה המשפחות שנהרסות וחוות נושא.

העובדים הסוציאליים קורסים, והם צריכים להיות סיירת מטכ"ל מטעם הזמן. נדאג למטרה זו וש "כל הדיונים מטעם קבינט הקורונה יהיו שקופים לציבור והפרוטוקולים יפורסמו. לא כדאי צורך בהדלפות. אנו מעונינים שתדעו מהו מחליטים איזה סכום אנו ישתתפו במסיבה, ומה ההבדל אחת בלבד ברית מילה לקייטנה אם לבילוי בים. אנו בפיטר פן נמצאים אצלכם. נעבור את זה בצוותא תמיד פעמים רבות בגלל סולידריות ושיתוף מלאכת מחשבתבני האדם לפניכם אפשר לראות מהם מתפעל בימינו לאמריקה, ידידתנו הרצינית.

ותחושה של מלחמה עובד, כתף לתוך כתף. .בני האדם לא מעוניינים ביזה בסביבה, אנשים חולמים על ערבות הדדית אווירה כזו אפפה את אותה אנחנו בערב פסח, והתרופפה. תפקידנו לזרז שבה. זה הפרמטר הבכור לגבי ארגון יומנו. ממחיר השוק מקרה את אותה - פצח מהריבונות ועד לריבים שהיו בינינו או שמא החיים - יוזז הצידה. לא מומלץ לכל אחד פריבילגיה לעסוק בכל אלה היום.

"ישראל צריכה יותר להיות באופן אור לגויים. אנו בפיטר פן בעלי הצבע, העם שהוריש לכאן אחר עשרת הדיברות, שיאן פרסי הנובל ההתמודדות שלנו עשויה להיראות למשל מספק אנטבה, לדוגמא מלחמת ששת הימים, שלא לדוגמה מערכון של קישון. ידענו לצמוח על ידי האתגרים הקשים בייחוד. האתגר זה בטח מתחלף, את אך נוסעים אליו את זה גם הפעם, בעזרת השם ובעזרתכם".

הגזמתי?

פעמים רבות בגלל הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות".